Spolek Přátel Mezihořského údolí KARAS

Spolek Přátel Mezihořského údolí KARAS již delší logodobu provozuje lyžařský vlek na své základně v Mezihoří. Tento vlek byl staršího typu, lyžař se připojoval na lano se za půjčenou kotvičkou. Tento druh vleku byl hlavní příčinou malému zájmu lyžařů o naší sjezdovku, protože výrazně zpomaloval odbavení lyžařů.

Spolek se v roce 2002 rozhodl toto zařízení odstranit a vybudovat nový vlek typu VL 315 MOD I s pevnými unášeči vzor POMA, jenž byl poprvé v provozu v lyžařské sezóně 2003/2004 a plně se osvědčil.

Postavení Lyžařského areálu KARAS Mezihoří v porovnání s ostatními je zvýhodněno zejména severní expozicí svahu a “mrazovou” kotlinou Mezihořského údolí. Další předností areálu je, že pro oblast Hořicka, Ostroměřska, Mlázovicka a Bydžovska je nejbližší spádovou oblastí a je velmi dobře přístupný.

Průměrná sezóna za posledních sledovaných 10 let vychází na 27,5 dne s využitím pouze přírodního sněhu.

Sjezdovka je upravována rolbou, která je ve vlastnictví spolku a díky této technologii úpravy tratě se výrazně prodlužuje doba provozu sjezdovky.

Oficiální portál spolku www.skikaras.cz

Spolek Přátel Mezihořského údolí KARASSpolek Přátel Mezihořského údolí KARAS

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.